MEVBANK Mevzuat Bankası ve İçtihat Programı Özellikleri

MEVBANK - Mevzuat ve İçtihat Bilgi Bankası

Genel Özellikler Belge Seçenekleri Arama Motoru Kişiselleştirme Diğer Deneme Kullanımı Abone Ol Video

GENEL ÖZELLİKLER

 • Yenilenen Teknolojik Altyapı Mevbank tamamen yenilenen donanım ve yazılım altyapısı ile daha hızlı, daha kolay kullanımlı
 • Güncel Mevzuat, Zengin Yargı Kararları, Yorumlu Uzman Makaleleri Birbiriyle ilişkilendirilmiş Mevzuat, Yargı Kararları ve Makaleler ile güvenli ve kapsamlı çalışma hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir
 • Mevzuat Ana Başlıkları Altında Tüm İçerik Bir arada Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Kalite, Sektörel kategorilerinde 63 ana başlıkta Mevzuat, Yargı Kararları ve Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi. Her mevzuat ana başlığı altında konuyla ilgili Kanun, KHK, Kararname, Tüzük, Yönetmelik, Tebliğ, Genelge, Özelge, Kurul Kararları, Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Lebib Yalkın Dergisi Makaleleri bir arada sunulur. Belgeler listesi Excel ortamına aktarılır.

BELGE ÖZELLİKLERİ VE SEÇENEKLERİ

 • Mevzuat Uzmanı Atıf Notları Belge içerisinde madde ve fıkralar yanında yer alan 'zarf ikonu' içerisinde Mevzuat Uzmanları'nın atıf notları (maddenin eski hali, başka bir belgeye yönlendirme vs) ile kapsamlı çalışma sağlanır.
 • Kanun Maddelerinden İlgili Belgelere Erişim Kanun maddelerinden, ilgili tüm ikincil mevzuata, Özelgeler’e, Kurul Kararlarına, Yargıtay ve Danıştay Kararları'na, Lebib Yalkın Dergisi Makalelerine, çeşitli kaynaklardan derlenen yayın ve makalelere bir tıkla kolayca erişilir.
 • Belgelere Not Ekleme Belgeye (Kanun belgesinde maddelere) kullanıcılar not yazıp kaydedebilir, ileriki çalışmalarında görüntüleyebilir.
 • Belge İşlemleri Menüsü Belge İşlemleri Menüsü ile bilgiye hızla erişim ve kolay kullanım sağlanır.
 • Değişen/ Eklenen/ Çıkarılan Mevzuat Mevzuat belgelerinde en son değişiklik yapılan bölümün kolayca görülebilmesi için renklendirme (mavi- değişiklik yapılan, gri- yeni eklenen, kırmızı- iptal edilen) yapılmıştır. Ayrıca 'Değişen Bölüme Git' fonksiyonu ile belge içinde bu bölümlere hızla ulaşmak mümkündür.
 • Yazdır/ Kopyala / Kaydet Belgenin istenilen bölümü yazdırılır, kopyalanıp, başka ortamlara yapıştırılabilir, PDF olarak kaydedilebilir

ARAMA MOTORU

KİŞİSELLEŞTİRME

DİĞER

Deneme Kullanımı Abone Ol Video

 

Yenilenen Teknolojik Altyapı

Mevbank tamamen yenilenen donanım ve yazılım altyapısı ile daha hızlı, daha kolay kullanımlı

Hemen Abone Olun

Güncel Mevzuat, Zengin Yargı Kararları, Yorumlu Uzman Makaleleri

Birbiriyle ilişkilendirilmiş Mevzuat, Yargı Kararları ve Makaleler ile güvenli ve kapsamlı çalışma hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir

Hemen Abone Olun

Mevzuat Ana Başlıkları Altında Tüm İçerik Bir arada

Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Kalite, Sektörel kategorilerinde 63 ana başlıkta Mevzuat, Yargı Kararları ve Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi. Her mevzuat ana başlığı altında konuyla ilgili Kanun, KHK, Kararname, Tüzük, Yönetmelik, Tebliğ, Genelge, Özelge, Kurul Kararları, Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Lebib Yalkın Dergisi Makaleleri bir arada sunulur. Belgeler listesi Excel ortamına aktarılır.

Hemen Abone Olun

Mevzuat Uzmanı Atıf Notları

Belge içerisinde madde ve fıkralar yanında yer alan 'zarf ikonu' içerisinde Mevzuat Uzmanları'nın atıf notları (maddenin eski hali, başka bir belgeye yönlendirme vs) ile kapsamlı çalışma sağlanır.

Hemen Abone Olun

Kanun Maddelerinden İlgili Belgelere Erişim

Kanun maddelerinden, ilgili tüm ikincil mevzuata, Özelgeler’e, Kurul Kararlarına, Yargıtay ve Danıştay Kararları'na, Lebib Yalkın Dergisi Makalelerine, çeşitli kaynaklardan derlenen yayın ve makalelere bir tıkla kolayca erişilir.

Hemen Abone Olun

Belgelere Not Ekleme

Belgeye(Kanun belgesinde maddelere) kullanıcılar not yazıp kaydedebilir, ileriki çalışmalarında görüntüleyebilir.

Hemen Abone Olun

Belge İşlemleri Menüsü

Belge İşlemleri Menüsü ile bilgiye hızla erişim ve kolay kullanım sağlanır.

 • Favori belgelerin işaretlendiği Seçtiklerime Ekle,
 • belge künyesinin görüleceği İndeks Bilgileri,
 • açılan belgeyle ilgili tüm belgelerin listeleneceği İlgili Belgeler,
 • not eklenen ve görüntülenen Notlarım,
 • PDF Kaydet ve Yazdır,
 • belgede son değişiklik yapılan bölümü getiren Değişen Bölüme Git,
 • mevzuat belgelerinde değişiklik yapılan tarihlerin listelendiği ve belgelerin o tarihli hallerine ulaşıldığı Belge Geçmişi,
 • kanun belgelerinde fihrist ile maddelere kolay erişim sağlayan Maddeler

Hemen Abone Olun

Değişen/ Eklenen/ Çıkarılan Mevzuat

Mevzuat belgelerinde en son değişiklik yapılan bölümün kolayca görülebilmesi için renklendirme yapılmıştır, 'Değişen Bölüme Git' fonksiyonu ile bu bölümlere hızla ulaşmak mümkündür. Mevzuat Değişiklikleri Renklendirmelerin Anlamları: Mavi- değişiklik yapılan Gri- yeni eklenen Kırmızı- iptal edilen .

Hemen Abone Olun

Yazdır/ Kopyala / Kaydet

Belgenin istenilen bölümü yazdırılır, kopyalanıp, başka ortamlara yapıştırılabilir, PDF olarak kaydedilebilir

Hemen Abone Olun

Arama alışkanlıklarına göre Basit veya Gelişmiş Arama İmkanı

Arama kutusuna hiçbir kriter seçilmeden tüm içerikte arama (basit arama) yapılabileceği gibi önceden kriterleri belirleyip arama (gelişmiş arama) yapılabilir.

Hemen Abone Olun

Arama sonuçlarında filtreleme özelliği

Arama sonuçları ekranında solda kriterler (yayın grubu, seri, belge tipi, tarih) bazında filtreleme imkanı ile istenilen sonuca hızla ve kolayca erişim sağlanır.

Hemen Abone Olun

Arama Kriterlerinin Kaydedilmesi 'Kayıtlı Aramalar'

Sıklıkla yapılan aramaların kolayca gerçekleştirilmesi için Gelişmiş Arama kriterleri kaydedilir ve bu aramalara 'kayıtlı aramalar' altından ulaşılır.

Hemen Abone Olun

Arama Sonuçlarında Arama

Arama sonuçları ekranında sol üstte yer alan arama ile sonuçlar içinde tekrar arama yapılır, sonuçlar daraltılır.

Hemen Abone Olun

Mevzuatta Geçmişin Sorgulanması

'Değişen Belgeler' fonksiyonu ile istenilen tarih aralığında seçilen mevzuat serilerinde değişen mevzuat belgeleri sorgulanabilmektedir. Belgelerin değişmeden önceki eski hallerine erişilmektedir.

Hemen Abone Olun

Ana Kullanıcının Sistemde Alt Kullanıcılar Tanımlaması

Ana kullanıcı (Admin) farklı alt kullanıcılar için hesap oluşturur ve böylece alt kullanıcılar da kişiselleştirme özelliklerinden faydalanır.

Hemen Abone Olun

'Mevzuatım' başlığı altına alınan serilerden Özel Mevzuat Seti Oluşturma

1- Abone olunan yayınlar arasından takip edilmek istenen öncelikli seriler seçilerek 'Mevzuatım' başlığı altına eklenir, burada oluşturulan özel mevzuat seti ile daha kolay çalışma yapabilirsiniz. 'Mevzuatım' alanını özelleştirmek için + simgesine tıklayın, 2- Açılan menüden, ilgi alanınıza giren mevzuat konusunu seçin, 3- Mevzuat setlerinin sırasını değiştirmek isterseniz önce düzenleme simgesine tıklayın, ardından konuların yanlarındaki okları kullanarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.

Hemen Abone Olun

Favori Mevzuat Belgeleri ile Kişiselleştirilmiş 'Seçtiklerim' Mevzuatı

Belge İşlemleri menüsünde yer alan ‘Seçtiklerime Ekle’ fonksiyonu ile sıklıkla kullanılan mevzuat belgelerinden “kişisel mevzuat” oluşturulur ve güncel belgelere hızlı erişim sağlanır.

Hemen Abone Olun

Kullanıcı Notları

Belgelere alınan notlar ana/ alt kullanıcılar bazında sistemde ayrı ayrı tutulur.

Hemen Abone Olun

Mevzuat Değişiklikleri Bülteni'nde Kişiselleştirme

Ayarlar Menüsü'nden seçilen mevzuat serilerindeki değişikliklerin istenilen sıklıkla (haftalık, aylık) e-posta ile gönderilmesi sağlanır.

Hemen Abone Olun

Mevzuat Değişiklikleri Bilgilendirme Mailleri

Haftalık Mevzuat Değişiklikleri Bülteni ve anlık RSS ile mevzuattaki son değişiklikler konusunda tüm kullanıcılar bilgilendirilir.

Hemen Abone Olun

Ücretsiz Mevzuat Uzmanı/ Teknik Destek Hizmeti

Mevzuat Uzmanlarımız aranılan bilgiye yayınlarımızda ne şekilde ulaşılacağı konusunda, Bilgi İşlem Ekibimiz de MEVBANK konusunda sorulara cevap vermektedir.

Hemen Abone Olun

Mobil Kullanım

Tablet ve akıllı cep telefonlarından Mevbank kullanılabilir.

Hemen Abone Olun