KÖK NEDEN ANALİZİ BAŞLANGIÇ SEMİNERİ ( 9 KASIM 2018 )

kök-neden-analizi

 

Seminerin Amacı:

Kök neden analizi nedir,  nasıl yapılır, hangi durumda nasıl yapılır, kök neden analizi yöntemleri, kök neden analizi aşamaları eğitim içeriğinde anlatılacaktır.

 

Konuşmacı: 

Özlem Özkılıç (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emekli Baş Denetçisi - A  Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı)

Tarih: 9 Kasım 2018, Cuma

Saat: 14:00 - 16:00

Yer: Lebib Yalkın Merkez Ofis, 4.Levent, İstanbul

 

 

İçerik:

 

- 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda, risk değerlendirmesi yükümlülükleri,

- İSG Risk Değerlendirme Yönetmeliklerindeki Yükümlülükler

Tehlike tanımı,

Risk Tanımı,

Mümkün Olan En Yüksek Önlem Seviyesi nasıl belirlenmeli,

- Genel Kaza Önleme Yaklaşımı

Kaza Önleme ve Temel Kaza Modeli

- Kaza kaydı nasıl oluşturulur?

Kaza soruşturma teknikleri

Meydana gelmiş kaza kayıtlarının değerlendirilmesi

- Kısaca Kök Neden Analizi Teknikleri

 

Özlem ÖZKILIÇ Kimdir?

1991 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde, TÜBİTAK’tan burslu olarak Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. TÜBİTAK’tan burslu olarak “Batı Anadolu Klinoptilolit Zeolitlerinin Deterjanlarda Fosfatlar Yerine Kullanılabilirliğinin Araştırılması” üzerine yaptığı çalışma ile Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1995 yılında yüksek lisans tezi TÜBİTAK tarafından bilim ödülüne layık görüldü.

 

1993 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığında İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başladı. 1993 yılından 1997 yılına kadar İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığında İş Müfettişi Yrd. ve daha sonra İş Müfettişi olarak görev yaptı.

 

1997 yılında İş Teftiş İstanbul Grup Başkanlığı’nda göreve başladı. 1998 – 2001 yılları ile 2008 – 2012 yılları arasında İş Teftiş İstanbul Grup Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2013 yılında İş Başmüfettişi unvanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan emekli oldu.

 

Özlem ÖZKILIÇ’ın birincisi ve üçüncüsü TISK’ten ikincisi MESS’den olmak üzere “Risk Değerlendirmesi” ile ilgili üç kitabı bulunmaktadır. Bugüne kadar çeşitli konularda ve özellikle de iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, iş hukuku ve risk değerlendirmesi ile ilgili basılmış toplam 8 kitabı ve çeşitli tebliğ ve makaleleri bulunmaktadır. 

 

Lebib Yalkın Abonelerine Özel Düzenlenen Ücretsiz Seminerimize Katılım İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz.

Not: Katılım yoğunluğundan dolayı, her firmadan en fazla 2 kişi kabul edilebilmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

KÖK NEDEN ANALİZİ BAŞLANGIÇ SEMİNERİ

  • İsim *
  • Soyisim *
  • Firma adı
  • Görevi
  • Abone No
  • E-Posta *
  • Telefon *
  •  
  •