Yargıtay Kararları - Mevzuat ve İçtihat Bilgi Bankası

Güncel Yargıtay Kararları MEVBANK'ta

• Bu yayınımız hukuk uygulamalarında önemli bir kaynak olan ve emsal oluşturacak nitelikteki içtihatlardan oluşmaktadır. Hukuk, Ceza ve Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları olarak üç ayrı başlık altında gruplanmış olup, Yargıtay İçtihadı Birleştirme Büyük Genel Kurulu, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Yargıtay Hukuk ve Yargıtay Ceza Daireleri kararları yer almaktadır.
• Kararlar, T.C. Külliyatı yayınımızda yer alan kanun maddeleriyle ilişkilendirilerek, ilgili Kanun maddelerine linkler verilerek hazırlanmış ve kanun, konu, tarih, merci açısından bir sınırlama olmaksızın derlenmiştir. Kararların konu çeşitliliği bakımından zenginliğine, yeni tarihli kararlar verilerek güncel olmasına ve bilgisayar ortamında kullanım açısından da pratik ve hızlı olmasına özen gösterilmiştir.
• Bu yayına özel olarak, tarafımızdan hazırlanan karar özetleri, ilgili kanun ve madde bağlantıları ve anahtar kavramlar ile binlerce Yargıtay Kararı arasında istenilen konuya hızla ulaşılarak inceleme olanağı sağlanmıştır. Bu arama kriterlerinin yanı sıra Yargıtay Kararı'nın esas ve karar numarasına, karar tarihine, varsa kararın Resmi Gazete tarih ve no.suna veya doğrudan doğruya istenilen kelime veya kelime grubuna göre arama imkanı bulunmaktadır.
• Sisteme kademeli olarak dahil edilen Kararlar ile zenginleştirilmekte olan ve her konuda emsal oluşturacak, ilgili kanun maddeleri ile ilişkilendirilmiş bu yayınımız Hukuk Müşavirleri, Avukatlar ve yüksek yargı kararlarını takip eden Mali Müşavir, firmaların Hukuk, Mevzuat Uyum, Mali İşler ve İnsan Kaynakları birimlerinde çalışan uzmanların hukuk uygulamalarında kullanacağı zengin bir içtihat kaynağıdır.
 

En güncel Yargıtay Kararlarını ve Mevzuatı siz de MEVBANK'tan takip edin. MEVBANK hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz denemek için tıklayın!

Basılı cilt satışı ve Dergimizin KDV oranı %0, Basılı yayım ve Elektronik Abonelik bedeline %18 KDV dahildir.

Ürünler

 • MEVBANK Yönetim Sistemleri

  İSG, Çevre, Gıda, Enerji Mevzuatı Yükümlülüklerinizi belirleyip, yasal uyumunuzu hızla ve kolayca yönetmenizi sağlayın.

 • Sosyal Güvenlik Mevzuatı Ekonomik Seti

  Sosyal Güvenlik Mevzuatı Ekonomik Setini değişir yapraklı (föyvolant) ciltler şeklinde her gün güncellenen basılı yayınımıza abone olarak takip edin.

 • MEVBANK Tüm Mevzuat ve İçtihat Seti

  Vergi, İş ve Sosyal Güvenlik, Ticaret, Gümrük, Yönetim Sistemleri konularında güncel mevzuat, zengin içtihat ve uzman makalelerini en kolay ve en hızlı şekilde takip edin.

 • Vergi Mevzuatı Ekonomik Seti

  Tüm Vergi Kanunlarını, Vergi Mevzuatı Ekonomik Seti ile değişir yapraklı (föyvolant) ciltler şeklinde her gün güncellenen basılı yayınımıza abone olarak takip edin.

Tümü